Debenhams ve světě

V současné době lze najít 240 obchodních domů ve 28 zemích světa. Převážná část se nachází ve Velké Británii a Irsku, dále v zemích Evropy, Asie a Severní Afriky (v ČR, Rumunsku, na Kypru, Islandu, v Turecku, Indonésii, Iránu, Indii, na Filipínách, Maltě, v Kazachstánu, Ázerbajdžánu, Vietnamu, v 7 zemích Středního Východu).

            HISTORIE  

Jméno DEBENHAMS se poprvé objevilo v roce 1813 a vzniklo spojením dvou rodin – Clarka a Debenhamu na londýnské Wigmore street. Obchod se rozrostl natolik, že zahrnoval celou řadu maloobchodních prodejen po celé zemi včetně výrobních jednotek na výrobu oděvů. V roce 1905 byla založena akciová společnost a v tomtéž roce firma Debenhams otevřela svůj první obchodní dům. V roce 1928 společnost Debenhams vstoupila na Londýnskou obchodní burzu, kde je vedena jako nezávislá a prosperující firma. V roce 1985 firmu získala skupina Burton a její portfolio tvořilo 65 obchodních domů v hlavních lokalitách po celém Spojeném království. Koncem 80. a začátkem 90.let vedení společnosti přehodnotilo svoje obchodní záměry a uvedlo svoji řadu produktů. V lednu 1998 se společnost Denbenhams oddělila od skupiny Burton a stala se opět nezávislou firmou, zapsanou na Londýnské obchodní burze. V roce 2003 společnost Debenhams převzala firma Baroness Retail, konsorcium CVC Capital Partners, Texas Pacific Group a Merill Lynch Private Equity.


            SOUČASNOST  

V současné době patří obchodní domy Debenhams k předním obchodním domům se silným portfoliem značek, řadou návrhářů a mezinárodních značek. Velký důraz je kladen na poskytování prvotřídních služeb zákazníkovi, které napomáhají dalšímu růstu firmy ve Velké Británii i v zahraničí. DEBENHAMS je označován jako značkový obchodní dům se zaměřením na zákazníka, který nabízí výjimečnou hodnotu prostřednictvím unikátního propojení vlastních, mezinárodních značek a značek návrhářů při současném využití mimořádných zkušeností z oblasti obchodu.

London, Oxford Street storeLondon, Oxford Street storeLondon, Oxford Street storeLondon, Oxford Street storeLondon, Oxford Street storeLondon, Oxford Street storeLondon, Oxford Street storeLondon, Oxford Street storeLondon, Oxford Street store